Влаштування автономної каналізації є актуальним у тому випадку, коли під’єднання до центральної каналізаційної системи неможливе, або потребує великих грошових витрат, які не виправдовують себе.
Сучасні системи очищення стічних вод забезпечують повну автономність від центральних систем каналізації.
Очисна станція являє собою герметичний резервуар, який виконує функції збору та очищення побутових стічних вод.
Процес очищення стоків може проходити кілька стадій: механічне очищення, біохімічне очищення та дезінфекція.
На ринку очисні споруди представлені у великому різноманітті, тому треба розуміти, які критерії важливі саме для Вас, залежно від потреб та можливостей мешканців будинку.
та проєктування автономної каналізації варто звернути увагу на:
При неправильному розрахунку водоспоживання можуть виникати складнощі з утилізацією великих об’ємів води.
Тому слід враховувати кількість людей, що проживатимуть в будинку та середні витрати води на людину, а також кількість джерел з водовідводом (кухня, санвузли, сауна, пральня, посудомийна машина).
Для дачі, де проживають час від часу, достатньо буде влаштувати або вигрібну яму, або простий септик.
Якщо ж Ви обираєте автономну каналізацію для дому з постійним проживанням, краще звернути увагу на станції біологічного очищення (СБО).
Очисні системи можуть бути як енергонезалежні - септики з анаеробними процесами, що не потребують надходження кисню.
Так і енергозалежні локальні очисні споруди (ЛОС) з аерацією, де потрібна безперебійна робота компресора для підтримання кисневого середовища.
Септик ефективно працює в ґрунтах з високим рівнем водопроникності та низьким рівнем ґрунтових вод, в іншому випадку його використання може нашкодити навколишньому середовищу.
СБО можна встановлювати у будь-які ґрунти, незалежно від рівня підземних вод.
Зверніть увагу на те, що септик з доочищенням в полі фільтрації потребує додаткового місця на ділянці для влаштування дренажного поля.
Сучасні станції глибокого біологічного очищення очищають побутові стічні води до безпечного рівня (98-99%), який не шкодить навколишньому середовищу, що дозволяє використовувати воду повторно для технічних потреб, а мул, як добриво для ґрунту.
Енергонезалежні біосептики потребують додаткового утеплення конструкції, тоді як очисні станції, які працюють за рахунок електроенергії є морозостійкими.
Накопичувальні системи дешеві і прості при монтажі, але достатньо витратні в експлуатації (регулярне відкачування нечистот асенізатором).
У СБО достатньо видаляти надлишки мулу раз на пару років, при цьому влаштування такої станції може бути простішою та швидшою ніж монтажні роботи для септика з ґрунтовим доочищенням.
Обов’язковою умовою для монтажу септика зі зливом очищених стоків у навколишнє середовище, є отримання дозволу від СЕС.
Встановлення та експлуатація автономних очисних споруд вимагає ліцензування та реєстрації, обладнання повинно бути сертифікованим.
Проєктування та будівництво каналізаційної системи здійснюється згідно з вимогами ДБН, з врахуванням Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів та Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць.
Отже, влаштування автономної каналізації вимагає ретельного планування, неправильне розміщення, монтаж та експлуатація очисної споруди можуть призвести до некоректної роботи каналізаційної системи.
Якщо ви не впевнені у своїх знаннях щодо вибору відповідної локальної очисної споруди для Вашого будинку, звертайтеся за допомогою до фахівців.
ТОВ «Аквілон-СК» має успішний досвід в будівництві інженерних мереж індивідуальних житлових будинків.